لینک دسترسی به سامانه یاریگران زندگی

شهریور ۱۶, ۱۳۹۹
185 بازدید

آگاهی نامه یاریگران قومس   آگاهی نامه (۱) —————————————————————————— حقایق را درباره مواد مخدر به اشتراک بگذاریم، تا زندگی همه انسان­ها را نجات دهیم. ۲۶ژوئن برابر با ۵ تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ ژوئن ۱۹۸۷  در شهر وین به […]

آگاهی نامه یاریگران قومس   آگاهی نامه (۱)

——————————————————————————

حقایق را درباره مواد مخدر به اشتراک بگذاریم، تا زندگی همه انسان­ها را نجات دهیم.

۲۶ژوئن برابر با ۵ تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ ژوئن ۱۹۸۷  در شهر وین به منظور ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید و مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز ۲۶ ژوئن برابر با ۵ تیر را به نام روز جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق موارد مخدر نام­گذاری نمود.

این سند خط مشی همه‌جانبه اقدامات در امر کنترل مواد مخدر را از سوی کشورهای شرکت‌کننده مشخص و آنان را متعهد نموده است تا اقدامات بین‌المللی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر را قاطعانه دنبال کنند. در این کنفرانس سندی در ۴ فصل تنظیم شد که بیش از ۳۵ مورد اقدام عملی را هم­چون ارزیابی میزان مصرف، پیشگیری از طریق آموزش، نقش رسانه‌ها در بازگشت معتادان به دامن اجتماع و معالجه آنان، ریشه‌کنی مزارع غیرمجاز خشخاش، نابودی شبکه‌های عمده قاچاق مواد مخدر، همکاری‌های حقوقی کشورها و غیره را در خود جای داده است.

اعتیاد به مواد مخدر یکى از مهم­ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف مى‌گـــــردد. اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ­گاه بطور کامل ریشه‌کن نخواهد شد، اما با تدبیر و تلاش حداقل می‏توان آن را به کنترل درآورد.

.

                                                                                                      
امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه گرمسار


8580956c-e6b8-4ed9-8def-03c098567393

فراخوان جشنواره دانشجویی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز

فرم ثبت‌نام جشنواره دانشجویی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز


به اطلاع کلیه دانشجویان گرامی می رساند با توجه به آغاز فعالیت های پایگاه علمی، آموزشی و اطلاع رسانی یاریگران زندگی کلیه فعالیت های سامانه مذکور در لینک http://yaarigaran.ir قابل دسترسی می باشد.