معاون وزیر علوم: دانشجویان حق ندارند جلسات را به هم بریزند/برخورد کمیته‌ انضباطی با دانشجویان اخلالگر

معاون وزیر علوم: دانشجویان حق ندارند جلسات را به هم بریزند/برخورد کمیته‌ انضباطی با دانشجویان اخلالگر
آذر ۲۱, ۱۳۹۴
29 بازدید

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با هشدار نسبت به دانشجویان اخلالگر در دانشگاه‌ها، گفت: حتی بهم زدن یک سخنرانی را نمی‌پسندیم و برنمی‌تابیم. دکتر سید ضیا هاشمی (معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم)  درباره ایجاد تنش توسط عده‌ای از دانشجویان حین سخنرانی‌های طیف های مختلف سیاسی، اظهار داشت: ما همواره به همه گروه‌ها و […]

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم با هشدار نسبت به دانشجویان اخلالگر در دانشگاه‌ها، گفت: حتی بهم زدن یک سخنرانی را نمی‌پسندیم و برنمی‌تابیم.

دکتر سید ضیا هاشمی (معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم)  درباره ایجاد تنش توسط عده‌ای از دانشجویان حین سخنرانی‌های طیف های مختلف سیاسی، اظهار داشت: ما همواره به همه گروه‌ها و مسئولان تاکید کردیم که قانون را فصل الخطاب بدانند. هر کسی که خودش را تابع قانون نداند از نظر ما کارش خطاست.

معاون فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر اینکه همواره تبعیت از قانون مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است، گفت: قانونمندی یکی از ارزش‌های ماست که ما در جهت دفاع از آن تاکیداتی داریم.

دکتر هاشمی با هشدار نسبت به دانشجویان اخلالگر در دانشگاه‌ها، خاطرنشان کرد: حتی بهم زدن یک سخنرانی را نمی‌پسندیم و بر نمی‌تابیم.

معاون فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: اگر با هر موردی از ایجاد اختلال و بی‌نظمی مواجه شویم، واکنش نشان می‌دهیم؛ البته در موادری در دانشگاه آزاد اتفاقاتی افتاده و می‌افتد که از کانال خود دانشگاه آزاد باید مدیریت شود.

دکتر هاشمی با بیان این مطلب که موضع ما در مقابل برنامه‌ها مشترک است و همواره تاکید بر اجرای قانون داریم، گفت: مبنای اجرای قانون، مسئولان رسمی هستند و اگر دانشجویی دغدغه‌ای و یا اعتراضی دارد؛ می‌توانند آن را با مسئولان در میان بگذارند و به صورت قانونی اعتراضاتش را مطرح کند؛ اما دانشجویان حق ندارند به هیچ وجه جلسه‌ای را به هم بریزند.

معاون فرهنگی وزارت علوم اضافه کرد: اگر شاهد بی‌نظمی و ایجاد تنش در مراسم‌هایی که در دانشگاه برگزار می‌شود، باشیم؛ برخوردهای قانونی خواهیم داشت و در ابتدا به دانشجویان تذکر داده می‌شود و پس از آن کمیته‌های انضباطی ورود پیدا خواهند کرد.