فراخوان دانشجویان برتر از سوی بنیاد ملی نخبگان

خرداد ۲۴, ۱۳۹۵
43 بازدید

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند : با عنایت به اجرای آیین نامه اعطای جایزه تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر و با توجه به برنامه بنیاد ملی نخبگان مبنی بر توسعه دایره نخبگان و امکان بهره مندی دانشجویان برتر همه دانشگاههای استان از تسهیلات بنیاد، بدینوسیله اطلاعیه و شرایط اعطای جایزه های تحصیلی بنیاد […]

به اطلاع دانشجویان گرامی می رساند :

با عنایت به اجرای آیین نامه اعطای جایزه تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر و با توجه به برنامه بنیاد ملی نخبگان مبنی بر توسعه دایره نخبگان و امکان بهره مندی دانشجویان برتر همه دانشگاههای استان از تسهیلات بنیاد، بدینوسیله اطلاعیه و شرایط اعطای جایزه های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر به شرح ذیل اعلام می گردد.

دانشجویانی که شرایط مندرج در این اطلاعیه را دارند می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی زیر نسبت به ثبت نام در سامانه نیاد اقدام نمایند :

http://soraya.bmn.ir

 

اطلاعیه

اعطای جایزه‌ های تحصیلی بنیاد ملی نخبگان به دانشجویان برتر استان سمنان

قابل توجه دانشجویان و دانشگاه های استان

بنیاد ملّی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر» تسهیلات ویژه‌ای را در قالب چهار جایزه آموزش، پژوهش، فنّاوری و فرهنگ شامل موارد متعددی از قبیل راتبه دانشجویی، اعتبار آموزش‌ یاری، اعتبار پژوهش‌ یاری، اعتبار فن‌ یاری، اعتبار توان‌ مندی آموزشی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار توان‌ مندی کارآفرینی و … به دانشجویان صاحب استعداد برتر دانشگاه‌ ها و پژوهشگاه‌ های کشور اعطا می کند.

شرایط بهره‌ مندی از جوایز و مهم‌ترین نکات این جوایز به شرح زیر است:

۱. دانشجویان دوره‌ های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه‌ ای، دکتری تخصصی همۀ رشته‌ها و دوره‌های تخصص و فوق‌ تخصص رشته‌ های علوم پزشکی که در سنوات مجاز تحصیل (دانشجویان دوره کارشناسی چهار سال، دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دو سال، دانشجویان دوره دکتری حرفه‌ای هفت سال، دانشجویان دوره‌ های تخصص و دکتری تخصصی چهار و نیم سال و دانشجویان دوره‌های فوق تخصص در رشته‌های علوم پزشکی سه سال) در یکی از دانشگاه‌ ها یا مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تحصیل می کنند می توانند از این جوایز بهره‌ مند شوند.

 

یادآوری

دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز از طریق سازمان مرکزی دانشگاه به بنیاد ملّی نخبگان معرفی می شوند و نیازی به نام‌نویسی در این فرایند ندارند.

 

۲. بررسی پرونده دانشجویان سایر دانشگاه‌ ها منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد (htpp://soraya.bmn.ir) است.

 

۳. شرط لازم: متقاضیان برای بهره‌ مندی از این جوایز باید دارای دست‌ کم یکی از ویژگی های زیر و حائز بیشترین امتیاز از فعالیت‌ های نخبگانی باشند:

الف.کسب مدال طلا، نقره یا برنز در المپیادهای دانش‌ آموزی ملّی و جهانی

ب. کسب رتبه برتر در آزمون‌ های سراسری ورود به دانشگاه‌ های کشور (رتبه‌ های کشوری زیر ۱۰۰۰ ورود به دوره کارشناسی یا دکتری حرفه‌ ای در گروه‌ های ریاضی و فنی، تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان‌ های خارجی، رتبه‌ های زیر ۵۰ در مجموعه امتحانی در دوره کارشناسی ارشد)

ج. کسب رتبه اول تا سوم در المپیادهای ملّی دانشجویی

د. کسب رتبه برتر در آزمون‌ های سراسری علوم پزشکی کشور اعم از آزمون‌ های جامع، پیش‌ کارورزی، دستیاری در رشته‌ های پزشکی، دندان‌ پزشکی و داروسازی و دستیاری فوق تخصصی پزشکی

ه‍. کسب عنوان دانشجوی ممتاز دانشگاه‌ ها

و. کسب عنوان دانشجوی نمونه کشوری

ز. برگزیده شدن در جشنواره‌های علمی، پژوهشی،‌ فنّاورانه مورد تأیید بنیاد

ح. برگزیده شدن در مسابقات قرآنی مورد تأیید بنیاد

ط. فعالیت‌های هنری یا ادبی برجسته

ی. برگزیده شدن در مسابقه‌های ملی و جهانی مهارت

ک. ثبت اختراع برگزیده براساس آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده

 

۴. شرط کافی: دانشجویان باید اولاً حدنصاب لازم را از فعالیت‌ های نخبگانی (شامل فعالیت ­های فنّاورانه، پژوهشی و آموزشی) به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان باشند.

 

یادآوری:

بررسی داشتن حد نصاب لازم و کسب بیشترین امتیاز در بین متقاضیان، بر اساس فعالیت‌های نخبگانیِ اعلامیِ متقاضی، توسط سامانه اطلاعاتی بنیاد محاسبه و نتیجۀ آن از طریق سامانه به متقاضی اعلام می‌شود.

 

۵. مصادیق «فعالیت‌های نخبگانی» به شرح زیر است:

الف. موفقیت‌ های علمی در دانشگاه (آموزشی، پژوهشی، فنّاورانه و …)

ب. کسب جایزه‌ های تحصیلی بنیاد

ج. کسب رتبه برتر در آزمون‌ های علمی (مانند کنکور، آزمون های سراسری علوم پزشکی، المپیادهای دانشجویی و …)

د‍. برگزیده شدن در جشنواره‌ های علمی، پژوهشی،‌ فنّاورانه مورد تأیید بنیاد (مانند جشنواره های خوارزمی، رازی، فارابی، رویش، شیخ‌بهایی و …)

ه‍. برگزیده شدن در جشنواره‌ های معتبر ادبی و هنری یا ‌قرآنی مورد تأیید بنیاد

 

۶. باتوجه به اینکه امتیازهای دانشجویان به کمک نرم‌ افزار تخصصی محاسبه می شود لازم است:

* همه اطلاعات به طور کامل در سامانه بارگذاری شود.

* فرصت نهایی برای تکمیل پرونده، سی ام تیر ماه است و ضروری است دانشجویان اطلاعات خود را به همراه مدارک مثبته حداکثر تا این تاریخ در سامانه اطلاعاتی بنیاد بارگذاری کنند.

یادآوری مهم:

* چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه فقط از این جایزه بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می شود.

* تحویل اطلاعات،‌ بررسی اطلاعات و اعلام نتایج صرفاً از طریق سامانه اطلاعاتی بنیاد و به شکل الکترونیکی صورت می پذیرد و بنیاد به هیچ عنوان پاسخ گوی حضوری نیست.

دانشجویان فعلی دانشگاه ها تا تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ و دانشجویان نوورود تا تاریخ ۱۳۹۵/۰۷/۲۰ فرصت دارند اطلاعات خود را در سامانه بارگذاری نمایند.