جزئیات و نحوه برگزاری امتحانات نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به صورت غیر حضوری

خرداد ۲۸, ۱۴۰۰
57 بازدید

با توجه به نزدیک شدن به زمان امتحانات، با بررسی همه جوانب و به ویژه با تأکید بر حفظ سلامتی دانشجویان، اعضای هیئت علمی، اساتید مدعو، کارشناسان و کارکنان دانشگاه، موضوع ارزشیابی پایانی نیمسال تحصیلی و برگزاری امتحانات با توجه به شرایط و امکانات دانشگاه و با تأکید مجدد بر اینکه استاد هر درس مرجع […]

با توجه به نزدیک شدن به زمان امتحانات، با بررسی همه جوانب و به ویژه با تأکید بر حفظ سلامتی دانشجویان، اعضای هیئت علمی، اساتید مدعو، کارشناسان و کارکنان دانشگاه، موضوع ارزشیابی پایانی نیمسال تحصیلی و برگزاری امتحانات با توجه به شرایط و امکانات دانشگاه و با تأکید مجدد بر اینکه استاد هر درس مرجع ارزیابی دانشجو در آن درس است، برای برگزاری امتحانات و ارزشیابی تحصیلی نیمسال دوم سال تحصیلی  ۰۰-۱۳۹۹ و نحوه ادامه و برگزاری نیمسال مذکور، موارد ذیل به پیشنهاد شورای آموزشی دانشگاه در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ هیات رئیسه دانشگاه مصوب گردید و رعایت آنها برای تمامی دانشجویان، اعضای هیات علمی و اساتید مدعو الزامی می باشد:

۱- استاد هر درس مرجع ارزیابی دانشجو در آن درس است.

۲-مقرر گردید دانشجویان  برای روزهای امتحان تمهیدات لازم برای دسترسی به اینترنت مطمئن و پرسرعت را در نظر گیرند.

۳-باتوجه به تمهیدات در نظر گرفته شده برای سرورهای پشتیبان دانشگاه، در صورت قطعی برق، خللی در برگزاری امتحانات از سوی سرورهای دانشگاه تا مدت ۷۲ ساعت (بدون دسترسی به برق) صورت نمی گیرد. لذا باتوجه به امکان بروز مشکل و قطعی برق در نقاط مختلف کشور برای دانشجویان، از تکمیل بودن شارژ لب تاب و گوشی همراه خود مطمئن باشید و در صورتی که با استفاده از اینترنت بی‌سیم (وایرلس) منزل و … نمی‌توانید وارد سامانه شوید اما با سایر اپراتورها مشکلی ندارید، حتما با پشتیبانی سرویس ارائه دهنده اینترنت خود تماس حاصل فرمایید. (تمامی این موارد را قبل از بازه زمانی امتحان خود بررسی کنید)

۴-برخی از استادان، سوال تصادفی ایجاد می‌کنند. پس سوال شما با سوال سایر همکلاسی‌هایتان متفاوت خواهد بود. در زمان امتحانات تنها به امتحان خود توجه نمایید.

۵-برخی از استادان آزمون خود را به صورتی برگزار می‌نمایند که هر سوال در یک صفحه قرار می‌گیرد و بعد از عبور از سوال، امکان بازگشت به سوال قبلی نباشد. در آزمون‌ها به هیچ وجه از دکمه back مرورگر استفاده ننمایید و آزمون را ترک نکنید. هرگز صفحه سوالات را رفرش (Refresh) نکنید. آزمون شما با اختلال و خطا مواجه می‌شود و کل آزمون را از دست خواهید داد.

۶-نمایش سوالات در امتحان ممکن است به صورت تک سوال تک سوال باشد یا بصورت یکجا همه سوالها را ممکن است ببینید. این امر بستگی به انتخاب و نظر استاد شما دارد.اگر سوالها تک سوال تک سوال به شما نشان داده شود، ابتدا سوال اول را پاسخ می دهید و پس سپری شدن زمانی که استاد در هنگام طراحی برای هر سوال مشخص نموده است اجازه مشاهده پرسش بعدی را دارید و می توانید جواب دهید.

۷-برای شرکت در امتحان مجازی، از هر نوع دستگاهی (کامپیوتر، تبلت، گوشی هوشمند و …) می توانید استفاده نمایید .

۸-تصویر گرفته شده از پاسخنامه باید حتماً کیفیت لازم را داشته باشد و پیامدهای ناشی از بارگذاری پاسخ نامه غیر واضح برعهده دانشجو خواهد بود و اعتراضی در این مورد پذیرفته نیست.

۹-مرجع اصلی در معرفی تقلب در آزمون پایان ترم استاد درس بوده و مقرر گردید درصورتی که استاد تشخیص دهد تقلبی در آزمون صورت گرفته است، در اسرع وقت پس از برگزاری آزمون مستندات خود را جهت طرح در کمیته انضباطی دانشگاه به اداره آموزش دانشگاه ارایه نماید.

۱۰-مسئولیت نگهداری پاسخ‌های دانشجویان در هر آزمون برعهده مدرس بوده و لازم است اساتید محترم مستندات مربوطه را ذخیره نموده و نزد خود نگه‌ دارند.

۱۱- مقرر گردید اساتید برای کلیه دروس دارای تاریخ امتحان در سامانه آموزشی گلستان مطابق با روز هفتگی، تاریخ و ساعت اعلام شده در سامانه مذکور،  ارزشیابی دانشجویان را به صورت غیر حضوری (آزمون تستی یا تشریحی) در سامانه امتحانات دانشگاه  از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ لغایت ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ برگزار نمایند و نمرات نهایی (شامل امتحان کامل (پایان ترم)، امتحان پایان فصل(میان ترم)، آزمون کوتاه(کوئیز)، آزمون تحلیلی کتاب باز، شیوه های صوتی و صوتی-تصویری آزمون شفاهی، آزمون های چندگزینه ای، تمرین، تکلیف، پروژه، سخنرانی دانشجو، حضور و فعالیت در کلاس و…) برای دانشجویان منظور نمایند. (بازه زمانی ثبت و اعلام نمرات  ۱۴۰۰/۰۳/۲۹ الی ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ می باشد.)

۱۲- نحوه دسترسی و آموزش کار با سامانه امتحانات دانشگاه طی اطلاعیه های قبلی از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی شده است و کلیه دانشجویان و اساتید دانشگاه موظف به رعایت موارد مذکور و برگزاری امتحانات می باشند. که لینک اطلاعیه ها به شرح زیر می باشد:

اطلاعیه سامانه جدید جامع آموزش و امتحانات مجازی (امید)

اطلاعیه شماره ۱۰ – جزییات ورود، ثبت نام و نحوه پاسخگویی به سوالات در سامانه امتحانات مجازی ویژه دانشجویان 

اطلاعیه شماره ۱۱ – جزئیات و آموزش سامانه امتحانات ویژه اساتید

اطلاعیه شماره ۱۲- پشتیبانی سامانه امتحانات مجازی

اطلاعیه شماره ۱۳- الزام ورود فقط از یک دستگاه به سامانه امتحانات مجازی ویژه دانشجویان

۱۳-مجددا تاکید می گردد مطابق با جزئیات اعلام شده در اطلاعیه شماره ۶ مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ بر روی سایت دانشگاه، در صورت اعتراض دانشجو به نمره ثبت شده خود در نیمسال جاری، استاد مربوطه می بایست با ارائه مستندات و مدارک جمع آوری شده از عملکرد دانشجو در نیمسال جاری به مدیران گروه های آموزشی مربوطه نسبت به رسیدگی موضوع اقدام نمایند و در صورت اعتراض مجدد به موضوع و عدم مکفی بودن مستندات فوق الذکر پس از تائید و نظر شورای آموزشی دانشگاه، دانشجو می بایست در امتحان حضوری و کتبی با همان استاد مربوطه در هفته پایانی تیرماه ۱۴۰۰حضور بعمل آورد.

۱۴-در صورت عدم تقاضای حذف درس یا غیبت امتحانی توسط دانشجویان ،نمره مستمر آن درس توسط استاد مربوطه ثبت خواهد شد. لازم به ذکر است مطابق با جزئیات اعلام شده در اطلاعیه شماره ۵ مورخ ۱۳۹۹/۰۱/۲۱ در مورد تعداد غیبت مجاز دانشجو در کلاس های دروس الکترونیکی برخط یا کلاسهای حضوری اساتید می بایست به نحوی عمل می نمودند تا قانون غیبت بیش از حد مجاز کنونی در مقررات تحصیلی موجود در آئین نامه، برای جلسات حضورى یا الکترونیکی/غیر حضورى، موجب حذف درس و جلوگیرى از شرکت دانشجو در جلسه امتحان پایان ترم نگردد.

۱۵-در صورت ثبت غیبت یا حذف اضطراری برای تعدادی از دروس و واحدهای ثبت نامی طبق درخواست دانشجو پیش از شروع امتحانات ( تا قبل از تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۲) به نحوی که واحدهای باقیمانده دانشجو ( با وضعیت نمره اعلام شده) به زیر ۱۲ واحد برسد، مطابق با سنوات گذشته در صورت مشروطی دانشجو (کسب معدل نیمسال کمتر از ۱۲)، این نیمسال به صورت مشروط بی اثر در نظر گرفته خواهد شد و جز نیمسال های مشروطی دانشجو به حساب نمی آید.

۱۶-مجددا تاکید می گردد مطابق با جزئیات اعلام شده در اطلاعیه شماره ۸ مورخ ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ بر روی سایت دانشگاه در صورت استفاده از شرایط حذف ترم ، حذف درس و غیبت امتحانی توسط دانشجویان،تبعات ناشی از عدم رعایت مقررات آموزشی در نیمسال های آتی اعم از عدم ارائه دروس توسط گروه های آموزشی، پیش نیازی و هم نیازی دروس ، سقف واحد و… بر عهده دانشجو می باشد و رعایت مقررات نظام وظیفه و هماهنگی با سازمان وظیفه عمومی در خصوص سنوات معافیت تحصیلی و مجوزهای ادامه تحصیل برای دانشجویان پسر جهت استفاده از شرایط فوق الزامی است .

۱۷-به منظور درج حذف نیمسال بدون احتساب در سنوات، دانشجویان می بایست درخواست های حذف نیمسال بدون احتساب در سنوات خود را طبق فرم های کمیسیون موارد خاص دانشگاه جهت بررسی و طرح در جلسه کمیسیون موارد خاص دانشگاه برای کارشناس کمیسیون موارد خاص دانشگاه سرکار خانم بهار ارسال نمایند.

۱۸-موارد خاص مرتبط با شرایط نیمسال جاری که در این اطلاعیه نیامده است در شورای آموزشی دانشگاه یا در کمیسیون موارد خاص دانشگاه، به صورت موردی قابل بررسی است. در این خصوص لازم است که دانشجویان مسائل و مشکلات خود را به مدیر گروه یا آموزش دانشگاه منتقل نمایند.

۱۹-مفاد این اطلاعیه و تصمیمات اتخاذ شده با توجه به شرایط خاصِ موجود بوده و صرفاً برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۰۰-۱۳۹۹ معتبر خواهد بود.

۲۰دانشجویان گرامی درصورت ابهام در بندهای فوق میتوانند سوالات خود را به اداره آموزش دانشگاه به شماره تماس ۳۱۹۳۰۰۰۰-۰۲۳ داخلی ۳۱۲ الی ۳۱۶ هر روزه از ساعت ۱۴-۸ اعلام نمایند.