جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵

تشکل های اسلامی دانشجویی

20200916_103140

دانشگاه گرمسار و بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار می کنند:

سوگواره دانشجویی (کشوری) اربعین حسینی

مخاطبان می توانند آثار خود را با محوریت های اربعین حسینی از طریق پیام رسان های اجتماعی به شماره ۰۹۳۵۲۸۶۵۶۹۰ ارسال نمایند.

مهلت ارسال آثار: ۳۰مهر ۱۳۹۹


جشن اعیاد بزرگ شعبانیه در نمازخانه دانشگاه گرمسار برگزار شد.

این جشن در تاریخ بیستم و بیست و یکم فروردین ماه به مناسبت میلاد با سعادت حضرت امام حسین(ع) ، حضرت ابوالفضل عباس (ع) و حضرت امام سجاد (ع) به همت امور فرهنگی دانشگاه، دانشجویان بسیجی و هیات فاطمیون برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین ایجوی امام جماعت دانشگاه گرمسار و تعدادی از کارکنان و اساتید دانشگاه برگزارشد، دوتن از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مدیحه سرایی و مولودی خوانی پرداختند.

در خاتمه مراسم نیز از حاضرین با پخش شیرینی پذیرائی به عمل آمد.

IMG_9971   IMG_0041

——————————————————————————————————————————————————

برگزاری مراسم جشن و مولودی خوانی به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)

به مناسبت فرخنده میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر، روز سه شنبه مورخ ۷ اسفند ماه ۹۷ مراسم جشن و مولودی خوانی با حضور دانشجویان و تعدادی از کارکنان و مسئولین دانشگاه و هیات فاطمیون برگزار گردید.

1   2

3    4

————————————————————————————————————————————————————————

برگزاری مراسم سوگواری ایام فاطمیه و یادبود مرحوم آیت الله العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی (ره) در دانشگاه گرمسار

به مناسبت­ شهادت فاطمه زهرا (س) و ایام فاطمیه مراسمی با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر هاشمی شاهرودی فرزند گرانقدر مرحوم آیت الله العظمی سید محمود هاشمی شاهرودی (ره)، حجت الاسلام و المسلمین آرامی امام جمعه محترم شهرستان گرمسار،حجت الاسلام و المسلمین ذوالفقارلقب نماینده محترم نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان و دانشگاه گرمسار، روحانیت معظم، روسای دانشگاه‌ها و ادارات شهرستان و دانشجویان دانشگاه گرمسار در مسجد دانشگاه برگزار گردید. این مراسم با اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین آرامی امام جمعه شهرستان گرمسار آغاز شد و بعد از آن با قرائت کلامی چند از قرآن مجید تداوم یافت. دراین مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین آرامی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی (ره)، ایشان را فردی گرانقدر برای انقلاب اسلامی دانستند و فرمودند ایشان در گمنامی تمام بالاترین خدمات را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتند و با وجود اینکه سه برادر مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی (ره) از شهدای والامقام جمهوری اسلامی ایران می باشند، کمتر کسی از این موضوع مطلع می باشد. در ادامه حجت الاسلام والمسلمین ذوالفقارلقب ضمن عرض تسلیت برای آغاز دهه فاطمیه و شهادت بی بی دو عالم حضرت  فاطمه زهرا (س) سخنانی خطاب به دانشجویان دانشگاه ایراد فرمودند. ایشان با بیان نصایح ارزشمند خطاب به دانشجویان بر مسولیت‌پذیری دانشجویان تاکید فرمودند. سخنران بعدی مراسم حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد باقر هاشمی شاهرودی یادگارمرحوم آیت الله سید محمودهاشمی شاهرودی (ره) بودند که ایشان در سخنان خود به رابطه قوی بین پدرشان و مقام معظم رهبری اشاره کردند و فرمودند پدر بزرگوار ایشان همواره مقام معظم رهبری را استاد خطاب می‌نمودند. در ادامه مراسم نوحه‌خوانی و سینه‌زنی به مداحی کربلایی حمید علیمی مداح گرانقدر اهل بیت آغاز گردید و در انتها مراسم با صلواتی بر محمد و آل محمد (ص) و دعوت بر سفره متبرک حضرت فاطمه زهرا (س) خاتمه یافت.

IMG_0046    IMG_0047

IMG_0048   IMG_0049

IMG_0057   IMG_0064