اطلاعیه اخذ واحد در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ (۹۳۳)

تیر ۲۹, ۱۴۰۰
98 بازدید

بسمه تعالی اطلاعیه  اخذ واحد در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ (۹۳۳) قابل توجه کلیه دانشجویان (روزانه و شبانه کارشناسی) دانشگاه گرمسار و سایر دانشگاه ها راهنمای درخواست مهمانی در دانشگاه دیگر در پیشخوان خدمت سامانه آموزشی گلستان (جهت دریافت بر روی لینک کلیک نمایید) راهنمای نحوه مهمان شدن در دانشگاه گرمسار (جهت دریافت بر روی لینک […]

بسمه تعالی

اطلاعیه  اخذ واحد در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ (۹۳۳)

قابل توجه کلیه دانشجویان (روزانه و شبانه کارشناسی) دانشگاه گرمسار و سایر دانشگاه ها

راهنمای درخواست مهمانی در دانشگاه دیگر در پیشخوان خدمت سامانه آموزشی گلستان (جهت دریافت بر روی لینک کلیک نمایید)

راهنمای نحوه مهمان شدن در دانشگاه گرمسار (جهت دریافت بر روی لینک کلیک نمایید)

لیست دروس ارائه شده نیمسال تابستان ۱۴۰۰ دانشگاه گرمسار (جهت دریافت بر روی لینک کلیک نمایید)

دانشجویان متقاضی اخذ واحد در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ (۹۳۳) در صورت احراز شرایط، می توانند به ۲ صورت ذیل نسبت به اخذ واحد اقدام نمایند.

۱) اخذ واحد به صورت مهمان در سایر دانشگاهها (در صورت عدم ارائه واحد و درس مورد نظر در نیمسال تابستان دانشگاه گرمسار)

۲) اخذ واحد در دانشگاه گرمسار

جهت دریافت فایل “راهنمای درخواست مهمانی در دانشگاه دیگر در پیشخوان خدمت سامانه آموزشی گلستان  بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

راهنمای درخواست مهمانی در دانشگاه دیگر در پیشخوان خدمت سامانه آموزشی گلستان

جهت دریافت فایل “راهنمای نحوه مهمان شدن در دانشگاه گرمسار  بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

راهنمای نحوه مهمان شدن در دانشگاه گرمسار

————————————————————————————————————————–

شرایط اخذ واحد در ترم تابستان به صورت مهمان در دانشگاه های دیگر در تابستان ۱۴۰۰ (۹۳۳)

 به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی مهمان در ترم تابستان ۱۴۰۰ می رساند که فرم مربوطه را از روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ لغایت شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ از طریق پیشخوان خدمت سامانه آموزشی گلستان خود نسبت به ثبت درخواست و ثبت دروس مهمانی در دانشگاه دیگر اقدام نموده و پس از تائید کارشناس آموزش دانشگاه (خانم صفری) و تائید مدیران گروه های آموزشی مربوطه نسبت به دریافت و چاپ فرم مذکور از طریق پیشخوان خدمت سامان آموزشی گلستان خود اقدام نمایند و نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه نمی باشد. دانشجویان می بایست ضمن رعایت موارد ذیل نسبت به تکمیل فرم مهمانی تابستان اقدام نمایند:

 • دانشجویان نمی توانند نسبت به ثبت درخواست مهمانی دروس ارائه شده در نیمسال تابستان دانشگاه گرمسار اقدام نمایند.
 • مهمان شدن در نیمسال تابستانی در دانشگاه های غیرانتفاعی ، آزاد ، پیام نور ، نیمه متمرکز (امام حسین(ع) ، شاهد ، دانشگاه های وابسته به سایر وزارتخانه ها و …) ممنوع می باشد. دانشجویان متقاضی ترم تابستانی در سایر دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مجاز هستند.
 • دانشجویانی که با مهمانی آنان موافقت می شود حداکثر مجاز به انتخاب واحد از دروس مندرج در جدول فرم مهمانی خود،ضمن رعایت کامل شرایط اخذ واحد در ترم تابستان که توسط شورای آموزشی دانشگاه مربوطه اعلام گردیده است، در دانشگاه مقصد می باشند. بدیهی است چنانچه انتخاب واحد از سایر دروس یا خارج از ضوابط اعلام شده باشد پذیرفته نخواهد شد و کلیه عواقب ناشی از این امر به عهده دانشجو خواهد بود.
 • دانشجویان نیمسال آخر (دانشجویانی که تنها ۸ واحد آنها برای فراغت از تحصیل باقی مانده باشد) می­توانند حداکثر طبق جدول ذیل واحد اخذ نمایند به نحوی که که برای نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰ (مهر۱۴۰۰) واحد باقیمانده نداشته باشند.
 • وضعیت دانشجو دانشجویان مشغول به تحصیل

  دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود در تابستان به سر می برند.

  به نحوی که که برای نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰ (مهر۱۴۰۰) واحد باقیمانده نداشته باشند.

  حداکثر واحد قابل اخذ

  حداکثر واحد قابل اخذ شرایط دروس معرفی به استاد جهت فراغت از تحصیل دانشجو
  نیمسال تابستان حداکثر ۶ واحد

   

  شامل: دروس پروژه و کارآموزی و سایر دروس ارائه شده در نیمسال تابستان دانشگاه گرمسار همراه با اخذ دروس ارائه نشده به صورت مهمان در دانشگاه دیگر به شرط دارا بودن نمره مردودی در نیمسال های گذشته دانشجو در سنوات مجاز خود

  (دروس پروژه و کارآموزی از شرط مذکور مستثنی هستند)

  (دانشجویان مشغول به تحصیل مازاد بر سنوات تحصیلی مجاز خود از رعایت شرط اخذ نمره مردودی برای دروس در نیمسال های گذشته معاف هستند.)

  حداکثر ۸ واحد

   

  شامل: دروس پروژه و کارآموزی و سایر دروس ارائه شده در نیمسال تابستان دانشگاه گرمسار همراه با اخذ دروس ارائه نشده به صورت مهمان در دانشگاه دیگر و دروس معرفی به استاد 

  (در صورت عدم ارائه درس مورد نظر در نیمسال تابستان دانشگاه گرمسار، امکان اخذ آن به صورت معرفی به استاد مقدور می باشد.)

   

  حداکثر ۲ درس تئوری

  باقیماندن حداکثر ۲ درس تئوری همراه با دروس پروژه، کارآموزی و مهمان در سایر دانشگاه ها

  (ضمن رعایت سقف واحد نیمسال تابستان)

 • دانشجویان باید ریزنمرات تایید شده واحدهای انتخاب شده خود را حداکثر تا پایان مهر ماه ۱۴۰۰ به اداره آموزش دانشگاه گرمسار ارائه نمایند. در غیر اینصورت کلیه عواقب بعدی آن به عهده خود دانشجو می­باشد.
 • چنانچه دانشجو در ترم تابستان واحد کارآموزی اخذ نموده است به همراه کارآموزی صرفاً مجاز به انتخاب حداکثر یک واحد کمتر از سقف واحدهای اعلام شده این اطلاعیه می باشند.
 • دانشگاه گرمسار علاوه بر واحدهای پروژه فارغ التحصیلی، پروژه، پروژه تخصصی، پروژه سازه های فولادی، پروژه سازه های بتن آرمه، پایان نامه، طرح نهایی،  و معرفی به استاد برای نیمسال تابستان ۱۴۰۰، واحدهای لیست ذیل را نیز ارائه می­دهد که دانشجویان بایستی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه گلستان در بازه زمانی ۲۸ تیرماه الی ۲ مردادماه ۱۴۰۰ اقدام به انتخاب واحد نیمسال تابستان طبق اطلاعیه مربوطه نمایند.
 • لیست دروس ارایه شده در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ در دانشگاه گرمسار به شرح ذیل می باشد:

لیست دروس ارائه شده نیمسال تابستان ۱۴۰۰ دانشگاه گرمسار (جهت دریافت بر روی لینک کلیک نمایید)

راهنمای نحوه مهمان شدن در دانشگاه گرمسار (جهت دریافت بر روی لینک کلیک نمایید)

————————————————————————————————————————–

شرایط اخذ واحد در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ (۹۳۳) در دانشگاه گرمسار

 

کلیه دانشجویان جهت اخذ دروس فوق الذکر در ترم تابستان ۱۴۰۰ در دانشگاه گرمسار بایستی به صورت اینترنتی و از طریق سامانه گلستان در بازه زمانی ۲۸ تیرماه الی ۲ مردادماه ۱۴۰۰  اقدام به انتخاب واحد ترم تابستان نمایند.

اخذ واحد کارآموزی ۱ و ۲ در تابستان به صورت همزمان ممنوع می باشد.

 • کلیه شهریه­ های مذکور برای کلیه دانشجویان دوره روزانه و شبانه دانشگاه گرمسار طبق جدول فوق و تعرفه دفتر آموزشهای آزاد دانشگاه می باشد و مربوط به دانشجویانی می­باشد که دروس مذکور را در دانشگاه گرمسار اخذ نموده باشند. همچنین زمان پرداخت شهریه دانشجویان قبل از انتخاب واحد نیمسال اول ۰۱-۱۴۰۰ می باشد.

کلیه دانشجویان روزانه دانشگاه گرمسار در سقف سنوات مجاز تحصیلی خود از پرداخت شهریه (ثابت و متغیر) مربوط به واحد کارآموزی و دروس معرفی به استاد در تابستان ۱۴۰۰ معاف هستند.

————————————————————————————————————————–                     

شهریه ثابت و متغیر واحدهای ارائه شده در نیمسال تابستان ۱۴۰۰ (۹۹۳) در دانشگاه گرمسار

 

 • کلیه دانشجویان (روزانه و شبانه) دانشگاه گرمساربرای اخذ دروس در نیمسال تابستان(به استثنای درس کارآموزی دانشجویان روزانه)، می بایست نصف شهریه ثابت و معادل شهریه متغیر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود را قبل از انتخاب واحد نیمسال اول ۰۱-۱۴۰۰ می بایست پرداخت نمایند.
 • کلیه دانشجویان مهمان در دانشگاه گرمسار،می بایست نصف شهریه ثابت و معادل شهریه متغیر دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۹ دانشگاه (نصف شهریه ثابت: ۱/۶۴۰/۰۰۰ ریال – شهریه متغیر هر واحد به شرح جدول ذیل می باشد.) را به صورت ۲ مرحله ای (مرحله اول به صورت پیش پرداخت در زمان ثبت نام به مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال و مرحله دوم قبل از برگزاری امتحانات نیمسال تابستان) می باشد.
 

نوع درس از دید شهریه

شهریه تئوری (ریال)

شهریه عملی (ریال)

۱

اصلی و تخصصی (عملی)

۸۶۵,۷۵۸

۸۶۵,۷۵۸

۲

اصلی و تخصصی (نظری) اصلی و تخصصی (عملی)

۵۷۷,۱۷۲

۸۶۵,۷۵۸

۳

اصلی و تخصصی (نظری)

۵۷۷,۱۷۲

۵۷۷,۱۷۲

۴

پایه (نظری)

۴۷۶,۱۶۸

۴۷۶,۱۶۸

۵

پایه (نظری) پایه(عملی)

۴۷۶,۱۶۸

۸۶۵,۷۵۸

۶

پایه(عملی)

۸۶۵,۷۵۸

۸۶۵,۷۵۸

۷

پروژه

۱,۷۳۱,۵۱۶

۱,۷۳۱,۵۱۶

۸

عمومی ( عملی)

۸۶۵,۷۵۸

۸۶۵,۷۵۸

۹

عمومی (نظری)

۲۸۸,۵۸۷

۲۸۸,۵۸۷

۱۰

کارآموزی

۱,۷۳۱,۵۱۶

۱,۷۳۱,۵۱۶

۱۱

اصلی و تخصصی (نظری) کارگاهی

۵۷۷,۱۷۲

۱,۲۹۸,۶۳۹

۱۲

پایه (نظری) کارگاهی

۴۷۶,۱۶۸

۱,۲۹۸,۶۳۹

۱۳

کارگاهی

۱,۲۹۸,۶۳۹

۱,۲۹۸,۶۳۹