ترمیم حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰

ترمیم حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰
مهر ۱۸, ۱۴۰۰
429 بازدید

ترمیم حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰   “اسامی دانشجویان دارای ثبت نام مخدوش و مشکل آموزشی در دروس  و دروس حذف شده پس از اتمام حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰″ بنا به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷، دروس ذیل به دلیل به حد نصاب نرسیدن از لیست دروس […]

ترمیم حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰

 

اسامی دانشجویان دارای ثبت نام مخدوش و مشکل آموزشی در دروس 

و دروس حذف شده

پس از اتمام حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰″

بنا به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷، دروس ذیل به دلیل به حد نصاب نرسیدن از لیست دروس نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰حذف گردیده­ اند. همچنین اسامی دانشجویان دارای ثبت نام مخدوش و مشکل آموزشی در دروس به شرح فایل پیوست ذیل آورده شده است.  لذا دانشجویان دروس مذکور ضمن بررسی برنامه درسی خود حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ مهلت دارند تا با پیگیری غیرحضوری از طریق راه های ارتباطی از مدیرگروه آموزشی مربوطه و اداره آموزش دانشگاه-خانم رضایی داخلی ۳۱۲ با آدرس ایمیل f.rezaei.edu.ugsr@gmail.com نسبت به ترمیم حذف و اضافه خود اقدام نمایند. در غیر اینصورت کلیه تبعات بعدی آن به عهده شخص دانشجو می باشد.

f.rezaei.edu.ugsr@gmail.com – کارشناس مربوطه: خانم رضایی – ۳۱۹۳۰۳۱۲-۰۲۳

جهت دریافت لیست اسامی دانشجویان دارای ثبت نام مخدوش و مشکل آموزشی در دروس بر روی لینک ذیل کلیک نمائید:

لیست اسامی دانشجویان دارای ثبت نام مخدوش و مشکل آموزشی در دروس نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰

جهت دریافت لیست دروس حذف شده بر روی لینک ذیل کلیک نمائید:

لیست دروس حذف شده بعد از حذف و اضافه نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰

 

بنا به مصوبه شورای آموزشی دانشگاه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۷، دانشجویانی که اسامی آنان در لیست فوق الذکر آورده شده است، می بایست ضمن دریافت و تکمیل فرم بررسی مشکلات در اداره آموزش دانشگاه حداکثر تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ مهلت دارند تا با پیگیری غیرحضوری از اداره آموزش دانشگاه طبق اطلاعیه شماره ۷: نحوه انجام درخواست و امور آموزشی دانشجویان توسط اداره آموزش دانشگاه به صورت غیر حضوری از طریق تماس تلفنی با آموزش دانشگاه ۳۱۹۳۰۳۱۲ -۰۲۳ داخلی ۳۱۲ و یا ایمیل f.rezaei.edu.ugsr@gmail.com نسبت به ترمیم حذف و اضافه خود اقدام نمایند. 

در غیر اینصورت کلیه تبعات بعدی آن به عهده شخص دانشجو می باشد.

همچنین در صورت عدم پیگیری دانشجو تا تاریخ فوق الذکر اداره آموزش می­تواند، تمامی واحدهای آموزشی رعایت نشده دانشجو را حذف نماید و از ادامه تحصیل دانشجو و حضور در امتحانات پایان نیمسال دانشجو جلوگیری بعمل آورد.

 

قابل توجه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود در نیمسال اول سال تحصیلی ۰۱-۱۴۰۰ به سر می برند

(با اخذ کل ۲۴ واحد باقیمانده خود (حداکثر ۲۴ واحد) در این نیمسال، تمامی واحدهای خود را به اتمام می­رساند) 

کلیه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) در صورت اخذ کل ۲۴ واحد خود در نیمسال ۴۰۰۱، می بایست فرم ذیل را تکمیل و پس از تکمیل و تائید امضا مدیرگروه مربوطه حداکثر تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ تحویل اداره آموزش دانشگاه نمایند.

فرم تعهد دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی خود به سر می برند(جهت دریافت کلیک نمائید)

دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) در صورت اخذ کل ۲۴ واحد خود در نیمسال ۴۰۰۱، می توانند از تسهیلات ذیل بهره مند گردند:

۱- سامانه گلستان به صورت اتوماتیک امکان اخذ تمامی ۲۴ واحد را به آنان خواهد داد.

۲- همچنین این دسته از دانشجویان در صورت اخذ کل ۲۴ واحد باقیمانده خود، از رعایت پیشنیازی دروس، تداخل کلاسی و امتحانی معاف می باشند. این دسته از دانشجویان در زمان حذف و اضافه با در دست داشتن فرم تعهد دانشجویان نیمسال آخر و تکمیل آن می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

نکته: در صورت عدم رعایت شرط (اخذ کل ۲۴ واحد باقیمانده دانشجو) و استفاده از تسهیلات فوق الذکر توسط دانشجو، اداره آموزش دانشگاه در هر زمان از طول ترم که متوجه موضوع گردد می تواند از ادامه تحصیل دانشجو جلوگیری بعمل آورد.

نکته: اخذ دروس کارآموزی، کارآموزی ۱ و کارآموزی ۲، تنها در نیمسال تابستان هر سال تحصیلی امکان پذیر است. به استثنا دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به همراه ۱ واحد دروس کارآموزی، کارآموزی ۱ و کارآموزی ۲ بیشتر از ۱۲ واحد آموزشی باقیمانده نداشته باشند. این دسته از دانشجویان بعد از اتمام زمان حذف و اضافه و در آبان ماه ۱۴۰۰ بایستی نسبت به اخذ واحد کارآموزی و معرفی نامه های لازم اقدام نموده و دوره کارآموزی خود را در طول نیمسال بگذرانند.

نکته: اخذ دروس کارآموزی ۱ و کارآموزی ۲ به صورت همزمان تحت هر شرایطی ممنوع بوده و امکان پذیر نمی باشد.

دانشجویان ترم آخر و فارغ التحصیل  نکات زیر را در زمان انتخاب واحد مورد توجه قرار داده و رعایت نمایند :

الف: کلیه دانشجویان ترم آخر(دانشجویانی که فقط ۲۴ واحد آنها برای اتمام دوره باقیمانده باشد.) می توانند به شرط اتمام کلیه دروس دوره تا ۲۴ واحد اخذ نمایند.

ب: دانشجویان ترم آخر (دانشجویانی که فقط ۲۴ واحد آنها برای اتمام دوره باقیمانده باشد.) ضمن معاف بودن از رعایت مقررات پیش نیازی و هم نیازی (تبصره واحده ماده ۹) می توانند از تداخل برنامه هفتگی یک درس با یک یا چند درس (به شرط موافقت استاد درس اصلی) از تداخل یک امتحان با یک امتحان (با مسئولیت شخص دانشجو و بدون وقت اضافه)  استفاده نمایند. این در صورتی است که دانشجو امکان اخذ دروس بدون تداخل برنامه هفتگی و برنامه امتحانی را نداشته باشد. این دسته از دانشجویان در زمان حذف و اضافه با در دست داشتن فرم تعهد دانشجویان نیمسال آخر و تکمیل آن می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

ج: دانشجویان ترم آخر، درصورتی که حداکثر ۲ درس تئوری یا نظری (فارغ از تعداد واحد آن) جهت فراغت از تحصیل باقیمانده داشته باشند و در صورت عدم ارائه  دروس در دانشگاه، می توانند آن ۲ درس را به صورت معرفی به استاد اخذ و آنها را بگذراند و نیاز به انتخاب واحد در آن نیمسال تحصیلی ندارند. زمان و نحوه اخذ دروس معرفی به استاد متعاقبا در آبان ماه ۱۴۰۰ اعلام می گردد.

د: طبق مصوبه تیرماه ۱۳۹۸ شورای آموزشی دانشگاه، مقرر گردید از نیمسال اول ۹۹-۱۳۹۸ (مهرماه ۱۳۹۸)، شرط عدم ارائه دروس در دانشکده در آن نیمسال به شرط باقیماندن حداکثر ۲ درس تئوری یا نظری (فارغ از تعداد واحد آن) جهت فراغت از تحصیلی، به شرایط اخذ دروس معرفی به استاد اضافه گردد. لذا دانشجویان به نحوی برنامه ریزی نمایند که دروس خود را برای نیمسالهای آتی جهت اخذ به صورت معرفی به استاد باقی نگه ندارند.

و: دانشجویان ترم آخر (دانشجویانی که فقط ۲۴ واحد آنها برای اتمام دوره باقیمانده باشد.)، در صورت عدم ارائه دروس مورد نیاز خود توسط گروه های آموزشی در دانشگاه، به شرط اخذ تمامی واحدهای باقیمانده خود و فراغت از تحصیل تا پایان نیمسال تحصیلی جاری، می توانند نسبت به اخذ واحدهای ارائه نشده به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها اقدام نمایند.

ه: استفاده از تسهیلات بند ب مشروط به انتخاب کلیه واحدهای درسی باقیمانده برای فراغت از تحصیل می باشد. در هر حال چنانچه درسی (حتی یک درس یک واحدی) نیز انتخاب نشود امکان استفاده از تسهیلات بند ب مقدور نبوده و در صورت استفاده مسلماً طبق مقررات برخورد خواهد گردید.

تسهیلات مورد استفاده دانشجویان در نیمسال پایانی تحصیل خود:

تسهیلات آموزشی کلیه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) (جهت اطلاع کلیک نمائید)

اخذ حداکثر ۲۴ واحد به صورت همزمان (در صورت عدم کسب معدل ۱۷ و بالاتر در نیمسال قبل).

عدم رعایت پیشنیازی و همنیازی دروس. (اخذ دروس به صورت همنیاز)

اخذ درس به همراه تداخل زمان امتحانی با سایر دروس.

اخذ درس به همراه تداخل زمان ارائه درس با سایر دروس. (در صورت عدم امکان اخذ درس مشابه بدون تداخل)

اخذ حداکثر ۲ درس تئوری باقیمانده جهت فراغت از تحصیل به صورت معرفی به استاد (در صورت عدم ارائه دروس در نیمسال جاری).

عدم رعایت حداقل تعداد واحد (۱۲ واحد) برای یک نیمسال.

اخذ دروس باقیمانده به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها (در صورت عدم ارائه در نیمسال جاری).

 اخذ یکی از دروس کارآموزی در نیمسال جاری (در صورت رعایت سقف حداکثر ۱۲ واحد آموزشی خود با در نظر گرفتن ۱واحد از دروس کارآموزی یا کارآموزی ۱ یا کارآموزی ۲ در نیمسال جاری).

                                                                                                   اداره آموزش دانشگاه