بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در محکومیت اعدام آیت الله نمر

بیانیه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در محکومیت اعدام آیت الله نمر
دی ۱۴, ۱۳۹۴
26 بازدید

.نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی بیانیه ای اعدام رهبر شیعیان مظلوم عربستان را محکوم کرد به گزارش روابط عمومی دانشگاه گرمسار از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این بیانیه تأکید کرد: روشنفکران و دانشگاهیان […]

.نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی بیانیه ای اعدام رهبر شیعیان مظلوم عربستان را محکوم کرد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه گرمسار از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (مأوا)، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این بیانیه تأکید کرد: روشنفکران و دانشگاهیان جهان اسلام همه ظرفیت و امکانات خود را برایمحکومیت و پیگیری حقوقی این جنایت به کار گیرند.

در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ /آیه ۸ سوره صف

می‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید

خبر شهادت عالم مبارز و مظلوم آیت الله نمر رهبر شیعیان عربستان توسط رژیم مستبد و سفاک آل سعود بار دیگر مسلمانان و آزادگان جهان را داغدار کرده است. این اقدام در حالی رخ می دهد که مسلمانان جهان هنوز غم حادثه دلخراش منا و کشته شدن هزاران نفر از حجاج بیت الله الحرام که در پی سوء مدیریت، بی تفاوتی و رفتارهای به دور از معیارهای انسانی حادث شد را فراموش نکرده اند.

آیت الله شیخ النمر باقر النمر رهبر آزاده شیعیان عربستان توانسته بود با اقدامات شجاعانه و روشنگری خود در برابر جنایات و رفتارهای ظالمانه حکومت منحوس و سفاک سعودی ایستادگی کند و فریادگر پایمردی مستضعفان و مظلومان عربستان در برابر حکومت مورد حمایت استکبار جهانی در این کشور باشد. چه پاداشی بالاتر از شهادت که نصیب او شد و به جوار حق شتافت و چه کوردلند آنان که گمان می کنند با خاموش کردن این شمع فروزان، راه آن مرد بزرگ به فراموشی سپرده خواهد شد.

و اما، رژیم منحوس و ضد بشری آل سعود که هر روز با کشتار کودکان و زنان مظلوم یمنی از یک سو و کمک به گروههای تکفیری همچون داعش از سوی دیگر، تصویر واضح تری از خونخواری و جنایت خود نشان می دهد، این بار در حالی که چند روز از میلاد پربرکت رسول اکرم (ص) که نوید بخش وحدت جهان اسلام به شمار می رود نگذشته است، این اقدام، خط بطلانی است بر مدعای دروغین نقش آل سعود در رهبری و محوریت مسلمانان جهان.

این رفتار غیر انسانی که در مقابل دیدگان سازمان ملل و مجامع حقوق بشری و سکوت مرموزانه آنان همواره تکرار می شود، چیزی جز دامن زدن به آتش ناآرامی در منطقه و اختلافات میان شیعه و سنی را دربر نخواهد داشت و امیدواریم با بیداری و هوشیاری جهان اسلام این توطئه خنثی شده و معتقدیم خون پاک این عالم برجسته و آزاده آنها را از صفحه روزگار محو خواهد کرد.

بر همین اساس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ضمن محکوم کردن این جنایت فراموش نشدنی و غیر قابل بخشش، مراتب تسلیت خود را به رهبر معظم انقلاب، مسلمانان و آزادگان جهان، شیعیان مظلوم عربستان و عموم دانشگاهیان عرض می نماید و همچنین از تمامی نخبگان ، روشنفکران ،دانشجویان و اساتید دانشگاه های کشورهای اسلامی انتظار می رود کلیه ظرفیت ها و امکانات خود را برای اعلام انزجار، محکومیت و پیگیری حقوقی این جنایت به کار گیرند.