اخبار حذف و اضافه ۴۰۰۱ (این اطلاعیه در حال بروزرسانی می باشد)

اخبار حذف و اضافه ۴۰۰۱ (این اطلاعیه در حال بروزرسانی می باشد)
مهر ۱۱, ۱۴۰۰
782 بازدید

اخبار حذف و اضافه ۴۰۰۱ (در حال بروزرسانی) حذف و اضافه کلیه گروه ها به صورت اینترنتی به ترتیب گروه های آموزشی جدول زیر:   تاریخ حذف و اضافه ورودی دانشجویان بازه زمانی یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ مهر ۱۳۹۶ (۹۶۱) و دانشجویان ماقبل ۹۶۱ ۸-۱۰ بهمن ۱۳۹۶ (۹۶۲) ۱۱-۱۳ دوشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ مهر ۱۳۹۷ (۹۷۱) ۸-۱۰ مهر ۱۳۹۸ (۹۸۱) ۱۱-۱۳ چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ (اصلاح شده) مهر ۱۳۹۹ (۹۹۱) ۸-۱۰ کلیه […]

اخبار حذف و اضافه ۴۰۰۱ (در حال بروزرسانی)

حذف و اضافه کلیه گروه ها به صورت اینترنتی به ترتیب گروه های آموزشی جدول زیر:

 

تاریخ حذف و اضافه ورودی دانشجویان بازه زمانی
یکشنبه

۱۴۰۰/۰۷/۱۱

مهر ۱۳۹۶ (۹۶۱) و دانشجویان ماقبل ۹۶۱ ۸-۱۰
بهمن ۱۳۹۶ (۹۶۲) ۱۱-۱۳
دوشنبه

۱۴۰۰/۰۷/۱۲

مهر ۱۳۹۷ (۹۷۱) ۸-۱۰
مهر ۱۳۹۸ (۹۸۱) ۱۱-۱۳
چهارشنبه

۱۴۰۰/۰۷/۱۴

(اصلاح شده)

مهر ۱۳۹۹ (۹۹۱) ۸-۱۰
کلیه ورودی ها و دانشجویان تأخیری ۱۱-۱۳

نکته مهم: روز و تاریخ حذف و اضافه دانشجویان مهر ۱۳۹۹ (۹۹۱) و دانشجویان تاخیری، به دلیل تعطیلی رسمی از روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ به روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ بدون تغییر ساعت تغییر یافته است.

نکات مهم

۱- در صورت تغییر نمرات نیمسال دوم سال تحصیلی ۰۰-۱۳۹۹ (۹۹۲) و ارسال نامه از طریق اساتید دروس و مدیران گروه های آموزشی، پس از بررسی در شورای آموزشی دانشگاه حداکثر تا قبل از روز پایانی حذف و اضافه در سامانه آموزشی گلستان ثبت خواهد گردید.

۲- درخواست افزایش سنوات و ادامه تحصیل دانشجویانی که با تاخیر نسبت به ارسال و تحویل درخواست های خود به کمیسیون موارد خاص دانشگاه اقدام نموده اند نیز پس از بررسی در کمیسیون موارد خاص دانشگاه، حداکثر تا قبل از روز پایانی حذف و اضافه در سامانه آموزشی گلستان ثبت خواهد گردید.

عدم مراجعه حضوری

حذف و اضافه دانشجویان فقط  و فقط به صورت اینترنتی بوده، لذا از مراجعه حضوری به اداره آموزش دانشگاه اکیدا خودداری نمایید.

درخصوص ظرفیت دروس و اضافه ظرفیت به گروه های درسی به مدیران گروه های آموزشی دانشگاه مراجعه نمایید.

تمامی دانشجویان ملزم به رعایت پیشنیازی و همنیازی و سایر قوانین آموزشی می باشند در غیر اینصورت، تمامی عواقب  عدم رعایت پیشنیازی و همنیازی و قوانین آموزشی دیگر به عهده خود دانشجو می باشد و اداره آموزش می­تواند به محض اطلاع از موضوع، تمامی واحدهای آموزشی رعایت نشده دانشجو را حذف نماید.

پیگیری غیرحضوری

تنها و تنها دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) در صورت اخذ تمامی ۲۴ واحد خود در نیمسال ۴۰۰۱، می توانند در صورت عدم ارائه گروه های درسی بدون تداخل، از تسهیلات اخذ درس به صورت تداخل ساعت کلاس درسی بهره مند گردند که بدین منظور بایستی فرم تعهد دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی خود به سر می برند(جهت دریافت کلیک نمائید) را پس از تکمیل و تائید مدیرگروه مربوطه از طریق مدیران گروه های آموزشی به اداره آموزش ارائه نمایند.

 کلیه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) جهت استفاده از تسهیلات اخذ درس با تداخل زمان کلاسی، در صورتی که دانشجو امکان اخذ دروس بدون تداخل برنامه هفتگی و برنامه امتحانی را نداشته باشد، ضمن تکمیل فرم تعهد دانشجویان نیمسال آخر و تائید مدیرگروه مربوطه، در زمان حذف و اضافه به اداره آموزش دانشگاه مراجعه نمایند.

فرم تعهد دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی خود به سر می برند(جهت دریافت کلیک نمائید)

 قابل توجه کلیه دانشجویان دوره  روزانه و شبانه کلیه رشته های مهندسی صنایع، عمران، معماری و نفت (بهره برداری و مخازن)

با توجه به تغییرات بوجود آمده در برنامه زمانی ارائه دروس گرو های آموزشی دانشگاه کلیه دانشجویان موظف به بررسی برنامه خود قبل از پایان حذف و اضافه و ویرایش برنامه خود تا پایان حذف و اضافه (طبق برنامه زمانبندی) می باشند. در غیر اینصورت کلیه تبعات بعدی آن بعهده شخص خود دانشجو می باشد و اداره آموزش دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در این خصوص بعهده نمی گیرد.

تغییرات شامل:

حذف کلاس درسی به دلیل عدم رسیدن به حدنصاب تعداد دانشجو جهت تشکیل کلاس.

افزایش ظرفیت دروس ارائه شده در زمان انتخاب واحد.

جابجایی زمان (روز و ساعت) تشکیل کلاس.

جابجایی زمان (روز و ساعت ) برگزاری امتحان.

تغییر نام اساتید.

ارائه دروس جدید (نام درس، روز، ساعت و نام استاد جدید).

لیست دروس حذف شده – در آستانه حذف قرار گرفته شده – اضافه شده:

دروس قرمز رنگ= دروس حذف شده قطعی

دروس نارنجی رنگ = دروس مشروط و در معرض حذف (همراه با توضیحات و مصوبه شورای آموزشی)

دروس سبز رنگ = دروس اضافه شده

دانشجویان جهت اطلاع از

تغییرات گروه های درسی (شامل:افزایش ظرفیت دروس ارائه شده در زمان انتخاب واحد، جابجایی زمان (روز و ساعت) تشکیل کلاس، جابجایی زمان (روز و ساعت ) برگزاری امتحان، تغییر نام اساتید.)

و

ارایه دروس جدید

به برنامه ارایه شده توسط گروه های آموزشی در سامانه آموزشی گلستان مراجعه نمایند.

شماره و گروه درس نام درس نام استاد زمان و مکان ارائه وضعیت
۱۰۸۰۰۰۴_۰۶ آزمایشگاه فیزیک (۱) پازوکی سپیده درس(ت): چهار شنبه ۱۱:۰۰-۱۲:۳۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۰۴_۰۷ آزمایشگاه فیزیک (۱) قشقائی پریسا درس(ت): چهار شنبه ۱۳:۳۰-۱۵:۰۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۰۸_۰۲ آمار و احتمالات مهندسی اساتید گروه آموزشی درس(ت): دوشنبه ۱۱:۰۰-۱۲:۳۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۲۱_۰۵
تاریخ تحلیلی صدر اسلام پالیزدار مریم درس(ع): چهار شنبه ۱۵:۰۰-۱۶:۳۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۲۷_۰۴ تربیت بدنی ۱ میرآخورلی مهدیه درس(ت): سه شنبه ۱۶:۳۰-۱۸:۰۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۲۷_۰۵ تربیت بدنی ۱ گلینی حوریه درس(ع): چهار شنبه ۱۵:۰۰-۱۶:۳۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۲۷_۰۹ تربیت بدنی ۱ صفخانی حسام درس(ت): سه شنبه ۱۶:۳۰-۱۸:۰۰ حذف گردید
۱۰۸۰۰۳۰_۰۳ تفسیر موضوعی قرآن فرخ علی درس(ت): یک شنبه ۱۱:۰۰-۱۲:۳۰ حذف گردید
۱۰۸۲۰۲۴_۰۱ استاتیک-عمران مشتاق احسان درس(ت): شنبه ۱۵:۰۰-۱۸:۰۰ حذف گردید.

امکان اخذ با گروه علوم مهندسی

۱۰۸۲۱۵۱_۰۲ مقاومت مصالح ۲ اکبری فرشته درس(ت): یک شنبه ۰۸:۰۰-۱۱:۰۰ حذف گردید
۱۰۸۲۱۵۶_۰۱ مکانیک خاک مختاری ورنوسفادرانی علیرضا درس(ت): یک شنبه ۱۱:۰۰-۱۵:۰۰ حذف گردید

امکان اخذ با گروه علوم مهندسی

۱۰۸۲۱۵۸_۰۱ مکانیک سیالات امامی اسکاردی محمدجواد درس(ت): سه شنبه ۱۵:۰۰-۱۸:۰۰ حذف گردید

امکان اخذ با گروه علوم مهندسی

۱۰۸۳۰۰۸_۰۱ آشنایی با معماری اسلامی اساتید گروه آموزشی درس(ع): شنبه ۱۳:۳۰-۱۸:۰۰  حذف گردید
۱۰۸۶۰۲۲_۰۱ تحلیل سازه ها ۱ پالیزی سهیل درس(ت): چهار شنبه ۱۱:۰۰-۱۵:۰۰ حذف گردید

امکان اخذ با گروه مهندسی عمران

 

نکته۱: بنابر مصوبه شورای آموزشی دانشگاه، حداقل تعداد دانشجو (حد نصاب) برای تشکیل و عدم حذف کلاس های تخصصی، علوم پایه و عمومی، برای دروس تئوری ۲۰ نفر و برای دروس عملی ۱۵نفر می باشد. حذف و یا تشکیل کلاسهای گروه های آموزشی با نظر گروه و شورای آموزشی صورت می پذیرد.

نکته۲: دروسی که در آستانه حذف قرار گرفته اند و یا در روز پایانی حذف و اضافه حد نصاب تشکیل کلاس را نداشته باشند، در صورت تصویب شورای آموزشی دروس مذکور حذف می گردند و دانشجویان درس مذکور حق جایگزینی درس یا دروسی را بعد از زمان حذف و اضافه نخواهند داشت. لذا دانشجویان بایستی در روز پایان حذف و اضافه، انتخاب واحد خود را بررسی نموده و از تشکیل و عدم حذف کلاسهای اخذ شده خود مطمئن گردد.

نکته۳: دانشجویانی که در زمان انتخاب واحد به دلیل عدم درج و ثبت نهایی نمرات خود و یا درج نمره ۰/۲۵ و یا حذف کمیته انضباطی برای تخلفات امتحانی دروس دانشجویان، مشروط نبوده و اقدام به اخذ بیشتر از ۱۴ واحد نموده و پس از درج و ثبت نهایی نمرات و تخلفات امتحانی مشروط گردیده اند، بایستی اقدام به حذف دروس اخذ شده خود نمایند تا مجموع واحدهای آنان به کمتر از ۱۴ واحد برسد. در غیر اینصورت در هر زمان از تحصیل دانشجو، اداره آموزش دانشگاه متوجه موضوع گردد، کلیه دروس اخذ شده دانشجو در نیمسال جاری حذف و نیمسال مذکور به عنوان حذف ترم برای نامبرده منظور می گردد.

نکته۴: دانشجویانی که در زمان انتخاب واحد به دلیل عدم درج و ثبت نهایی نمرات خود و یا درج نمره ۰/۲۵ و یا حذف کمیته انضباطی برای تخلفات امتحانی دروس دانشجویان و عدم رعایت پیشنیازی دروس توسط سامانه اقدام به اخذ دروس دارای پیشنیاز نموده و پس از درج و ثبت نهایی نمرات، در درس پیشنیاز نمره قبولی کسب نگردیده اند، بایستی اقدام به اخذ مجدد درس پیشنیاز نمایند. در غیر اینصورت در هر زمان از تحصیل دانشجو، اداره آموزش دانشگاه متوجه موضوع گردد، درس مربوطه از واحدهای اخذ شده وی حذف می گردد و اجازه اخذ درس جایگزین به وی داده نخواهد شد.

نکته۵: با توجه به زمان تائید نهایی نمرات توسط اداره آموزش دانشگاه و وجود نمرات تائید نهایی شده در زمان انتخاب واحد و عدم اعمال و تاثیرگذاری آن نمرات بر روی معدل دانشجویان، موجب مشروطی، عدم مشروطی و یا تخطی از رعایت پیشنیازی و همنیازی دروس دانشجویان  گشته، لذا دانشجویان مشمول، بایستی نسبت به اصلاح انتخاب واحد خود اقدام نمایند.در غیر اینصورت اداره آموزش می­تواند به محض اطلاع از موضوع، تمامی واحدهای آموزشی رعایت نشده دانشجو را حذف نماید.

قابل توجه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود در نیمسال دوم سال تحصیلی ۰۰-۱۳۹۹ به سر می برند

(با اخذ کل ۲۴ واحد باقیمانده خود (حداکثر ۲۴ واحد) در این نیمسال، تمامی واحدهای خود را به اتمام می­رساند) 

کلیه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) در صورت اخذ کل ۲۴ واحد خود در نیمسال ۴۰۰۱، می بایست فرم ذیل را تکمیل و پس از تکمیل و تائید امضا مدیرگروه مربوطه حداکثر تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ تحویل اداره آموزش دانشگاه نمایند.

فرم تعهد دانشجویانی که در نیمسال آخر تحصیلی خود به سر می برند(جهت دریافت کلیک نمائید)

دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) در صورت اخذ کل ۲۴ واحد خود در نیمسال ۴۰۰۱، می توانند از تسهیلات ذیل بهره مند گردند:

۱- سامانه گلستان به صورت اتوماتیک امکان اخذ تمامی ۲۴ واحد را به آنان خواهد داد.

۲- همچنین این دسته از دانشجویان در صورت اخذ کل ۲۴ واحد باقیمانده خود، از رعایت پیشنیازی دروس، تداخل کلاسی و امتحانی معاف می باشند. این دسته از دانشجویان در زمان حذف و اضافه با در دست داشتن فرم تعهد دانشجویان نیمسال آخر و تکمیل آن می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

نکته: در صورت عدم رعایت شرط (اخذ کل ۲۴ واحد باقیمانده دانشجو) و استفاده از تسهیلات فوق الذکر توسط دانشجو، اداره آموزش دانشگاه در هر زمان از طول ترم که متوجه موضوع گردد می تواند از ادامه تحصیل دانشجو جلوگیری بعمل آورد.

نکته: اخذ دروس کارآموزی، کارآموزی ۱ و کارآموزی ۲، تنها در نیمسال تابستان هر سال تحصیلی امکان پذیر است. به استثنا دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به همراه ۱ واحد دروس کارآموزی، کارآموزی ۱ و کارآموزی ۲ بیشتر از ۱۲ واحد آموزشی باقیمانده نداشته باشند. این دسته از دانشجویان بعد از اتمام زمان حذف و اضافه و در آبان ماه ۱۴۰۰ بایستی نسبت به اخذ واحد کارآموزی و معرفی نامه های لازم اقدام نموده و دوره کارآموزی خود را در طول نیمسال بگذرانند.

نکته: اخذ دروس کارآموزی ۱ و کارآموزی ۲ به صورت همزمان تحت هر شرایطی ممنوع بوده و امکان پذیر نمی باشد.

دانشجویان ترم آخر و فارغ التحصیل  نکات زیر را در زمان انتخاب واحد مورد توجه قرار داده و رعایت نمایند :

الف: کلیه دانشجویان ترم آخر(دانشجویانی که فقط ۲۴ واحد آنها برای اتمام دوره باقیمانده باشد.) می توانند به شرط اتمام کلیه دروس دوره تا ۲۴ واحد اخذ نمایند.

ب: دانشجویان ترم آخر (دانشجویانی که فقط ۲۴ واحد آنها برای اتمام دوره باقیمانده باشد.) ضمن معاف بودن از رعایت مقررات پیش نیازی و هم نیازی (تبصره واحده ماده ۹) می توانند از تداخل برنامه هفتگی یک درس با یک یا چند درس (به شرط موافقت استاد درس اصلی) از تداخل یک امتحان با یک امتحان (با مسئولیت شخص دانشجو و بدون وقت اضافه)  استفاده نمایند. این در صورتی است که دانشجو امکان اخذ دروس بدون تداخل برنامه هفتگی و برنامه امتحانی را نداشته باشد. این دسته از دانشجویان در زمان حذف و اضافه با در دست داشتن فرم تعهد دانشجویان نیمسال آخر و تکمیل آن می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند.

ج: دانشجویان ترم آخر، درصورتی که حداکثر ۲ درس تئوری یا نظری (فارغ از تعداد واحد آن) جهت فراغت از تحصیل باقیمانده داشته باشند و در صورت عدم ارائه  دروس در دانشگاه، می توانند آن ۲ درس را به صورت معرفی به استاد اخذ و آنها را بگذراند و نیاز به انتخاب واحد در آن نیمسال تحصیلی ندارند. زمان و نحوه اخذ دروس معرفی به استاد متعاقبا در آبان ماه ۱۴۰۰ اعلام می گردد.

د: طبق مصوبه تیرماه ۱۳۹۸ شورای آموزشی دانشگاه، مقرر گردید از نیمسال اول ۹۹-۱۳۹۸ (مهرماه ۱۳۹۸)، شرط عدم ارائه دروس در دانشکده در آن نیمسال به شرط باقیماندن حداکثر ۲ درس تئوری یا نظری (فارغ از تعداد واحد آن) جهت فراغت از تحصیلی، به شرایط اخذ دروس معرفی به استاد اضافه گردد. لذا دانشجویان به نحوی برنامه ریزی نمایند که دروس خود را برای نیمسالهای آتی جهت اخذ به صورت معرفی به استاد باقی نگه ندارند.

و: دانشجویان ترم آخر (دانشجویانی که فقط ۲۴ واحد آنها برای اتمام دوره باقیمانده باشد.)، در صورت عدم ارائه دروس مورد نیاز خود توسط گروه های آموزشی در دانشگاه، به شرط اخذ تمامی واحدهای باقیمانده خود و فراغت از تحصیل تا پایان نیمسال تحصیلی جاری، می توانند نسبت به اخذ واحدهای ارائه نشده به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها اقدام نمایند.

ه: استفاده از تسهیلات بند ب مشروط به انتخاب کلیه واحدهای درسی باقیمانده برای فراغت از تحصیل می باشد. در هر حال چنانچه درسی (حتی یک درس یک واحدی) نیز انتخاب نشود امکان استفاده از تسهیلات بند ب مقدور نبوده و در صورت استفاده مسلماً طبق مقررات برخورد خواهد گردید.

تسهیلات مورد استفاده دانشجویان در نیمسال پایانی تحصیل خود:

تسهیلات آموزشی کلیه دانشجویانی که در نیمسال پایانی خود به سر می برند (حداکثر ۲۴ واحد درسی آنان باقیمانده باشد.) (جهت اطلاع کلیک نمائید)

اخذ حداکثر ۲۴ واحد به صورت همزمان (در صورت عدم کسب معدل ۱۷ و بالاتر در نیمسال قبل).

عدم رعایت پیشنیازی و همنیازی دروس. (اخذ دروس به صورت همنیاز)

اخذ درس به همراه تداخل زمان امتحانی با سایر دروس.

اخذ درس به همراه تداخل زمان ارائه درس با سایر دروس. (در صورت عدم امکان اخذ درس مشابه بدون تداخل)

اخذ حداکثر ۲ درس تئوری باقیمانده جهت فراغت از تحصیل به صورت معرفی به استاد (در صورت عدم ارائه دروس در نیمسال جاری).

عدم رعایت حداقل تعداد واحد (۱۲ واحد) برای یک نیمسال.

اخذ دروس باقیمانده به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها (در صورت عدم ارائه در نیمسال جاری).

 اخذ یکی از دروس کارآموزی در نیمسال جاری (در صورت رعایت سقف حداکثر ۱۲ واحد آموزشی خود با در نظر گرفتن ۱واحد از دروس کارآموزی یا کارآموزی ۱ یا کارآموزی ۲ در نیمسال جاری).